Wielki, 49-calowy potwór Samsung Odyssey G9 - wszedł do sprzedaży w zeszłym tygodniu. Za niecałe 1000 dolarów można mieć sprzęt, na który przesiada się wielu ludzi, którzy do tej pory pracowali na kilku monitorach. Jednak będzie on miał większego i bardziej zaawansowanego brata, który zadziwił dosłownie wszystkich. Nie dość, że ma 55 cali, to po ustawieniu go w pionie na specjalnej podstawce, dzięki zakrzywionej powierzchni użytkownik ma go dosłownie nad swoją głową.

Samsung Odyssey Ark jest promowany jako urządzenie, które w tym roku ma wejść do sprzedaży w USA, a następnie trafi także w inne regiony świata.

Czytaj także: LG zapowiada monitor, którego proporcje to powrót do przeszłości

Dla kogo jest ten monitor? Samsung twierdzi, że Odyssey Ark to elastyczny monitor nowej generacji, idealny dla osób zajmujących się wszystkim, od edycji wideo i projektowanie po granie w domu. Ark to nowy, wiodący w branży wyświetlacz do gier z zakrzywionym 55-calowym wyświetlaczem i proporcjami ekranu 16:9.

Czytaj także: Telewizory i monitory Samsunga będą obsługiwać nowy standard HDR10+ w grach

HAS (podstawa z regulacją wysokości), funkcja obrotu i pochylenia, w połączeniu z zaawansowaną ergonomiczną konstrukcją, zapewnia każdemu graczowi komfort. Ten nowy obrotowy wyświetlacz w stylu pionowego kokpitu zapewnia nowe wrażenia w grach i umożliwia orientację pionową lub poziomą w celu wielozadaniowości i swobody konfiguracji.

Opcja Multiview pozwalają użytkownikom dostosować Odyssey Ark dokładnie do swoich potrzeb wyświetlania obrazu z różnych źródeł, przy jednoczesnym zachowaniu jakości 4K i pięknych kolorów. Monitor wyposażono również w bezprzewodowy kontroler do zarządzania oświetleniem i interfejsem.

Czytaj także: LG ma kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie zakrzywionych wyświetlaczy

Oto zdjęcie kontrolera do Odyssey Ark i wielkiego zakrzywienia wyświetlacza monitora. Niektórzy obserwatorzy zauważają, że ten monitor to w zasadzie bardzo zakrzywiony telewizor.

Odyssey Ark z bezprzewodowym kontroleremOdyssey Ark z bezprzewodowym kontrolerem Fot. Samsung