Już niedługo w sklepach pojawi się inteligentna ramka umożliwiająca wyświetlanie zdjęć z Instagrama. I jest to całkiem ciekawy pomysł!

Czytaj także: Najpopularniejszy polski film 2021 roku to...

W 2020 roku Lenovo wprowadziło do sprzedaży Smart Frame. Zasadniczo jest to wyświetlacz zaprojektowany tak, aby wyglądał, jak ramka do zdjęć. Ma on jednak zdecydowaną przewagę nad klasycznym, czy jak kto woli, analogowym rozwiązaniem, ponieważ kiedy zdjęcie nam się znudzi, albo uznamy, że wolimy na ścianie mieć coś innego, to sprawę załatwia się krótko. Wgrywamy do urządzenia inną fotkę i po sprawie. Nie trzeba iść do sklepu, wbijać gwoździ itd.

Czytaj także: Autonomiczny ciągnik John Deere pozwala rolnikowi opuścić kabinę, a nawet pole

Podczas tegorocznej edycji targów CES, Lenovo ogłosiło, że w pierwszym kwartale 2022 roku opublikuje poważną aktualizację oprogramowania dla Smart Frame. Oznacza to jeszcze łatwiejszą formę prezentowania kolekcji zdjęć, ponieważ tym razem będzie za to odpowiedzialna integracja z popularnym serwisem społecznościowym Instagram.

Czytaj także: Samsung Odyssey Ark to jak dotąd największy zakrzywiony monitor na świecie

Wystarczy wysyłać swoje zdjęcia na Instagram, a w oprogramowaniu ramki ustawić opcję pobierania ich wprost z serwisu. Dzięki temu na naszej ścianie będą pokazywały się zawsze aktualne zdjęcia.

Opcja połączenia z Instagramem może być przydatna dla fotografów oraz artystów, pragnących zaprezentować swoje prace. Wyobraźcie sobie galerie sztuki korzystające z tej funkcji albo restauracje, poczekalnie u dentysty czy pokoje i hole hotelowe lub inne przestrzenie nadające się do prezentowania ładnych obrazów.