Skoro już poruszamy wątki personalne, to warto nadmienić, że za reżyserię odpowiada duet Lisa Joy i Jonathan Nolan. To drugie nazwisko powinni szczególnie dobrze znać fani serialu Westworld, wyprodukowanego przez HBO. Ekipę produkcyjną wspiera także dwóch ludzi z Bethesdy, a są to Todd Howard z Bethesda Game Studios oraz James Altman z Bethesda Softworks. Obaj panowie zadbają zapewne o wierność z serią gier i będą służyć ekipie filmowej swoją wiedzą na temat ogromnego świata gier.

Czytaj także: Zdobywa górskie szczyty, gotuje i zajmuje się marketingiem - brak ręki nie przeszkadza w realizacji marzeń

Seria Fallout odniosła ogromny sukces, a jej początki sięgają 1997 roku. Od tego czasu pojawiły się jeszcze trzy inne tytuły w głównej serii, z których najnowszy jest Fallout 4 z 2015 roku. Istnieje również kilka gier typu spin-off, takich jak Fallout: New Vegas i Fallout 76, a także mobilny Fallout Shelter.

Czytaj także: Bill Gates i Japonia zbudują eksperymentalny reaktor jądrowy

Bethesda zdobyła wiele nagród Game of the Year i innych wyróżnień za pracę nad serią. Od czasu Fallouta 76 nie ogłoszono żadnych nowych gier. Można też podejrzewać, że wszelkie przyszłe produkcje będą prawdopodobnie przeznaczone wyłącznie na Xboxa i komputery PC, ponieważ w zeszłym roku doszło do przejęcia Bethesdy przez Microsoft.

Czytaj także: Najpopularniejszy polski film 2021 roku to...

Para reżyserów nie kryje swojego wielkiego entuzjazmu, a także wielkiej sympatii dla serii gier. Jest więc duża nadzieja, że zrealizują niesamowite widowisko, z którego będą zadowoleni fani gier.

- Każdy rozdział tej szalenie pomysłowej historii kosztował nas niezliczone godziny, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych ludzi z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, mroczny i momentami pokręcony świat. - mówili w jednym z wywiadów Lisa Joy i Jonathan Nolan.