Użytkownicy pierwszego PlayStation VR doskonale wiedzą, że jedną z jego bolączek jest masa kabli łączących konsolę z goglami. Nie ułatwia to połączenia, a poza tym taka ilość przewodów jest udręką dla użytkownika i pozostałych domowników. Okazuje się, że w nowej wersji hełmu VR ten problem zniknie, gdyż wystarczy jeden przewód, a na dodatek przesyłany nim będzie obraz w 4K HDR z częstotliwościami odświeżania 90/120 Hz.

Oficjalna specyfikacja Sony dotycząca PS VR2 jest w dużej mierze zgodna z plotkami z maja zeszłego roku. System VR nowej generacji zapewni w grach obraz o jakości 4K z HDR, w rozdzielczości 2000 x 2040 pikseli przy 90/120 Hz. W przeciwieństwie do obecnej generacji PS VR z zewnętrzną kamerą, gogle VR2 będą miały cztery zintegrowane kamery (w tym IR) do śledzenia oczu i ruchu. Co więcej, gogle będą miały regulowane soczewki i zapewnią pole widzenia 110° i będą wyposażone we wbudowany mikrofon i wyjście stereo.

System będzie również korzystał z technologii Tempest 3D Audio firmy Sony i dzięki wibracjom w hełmie przeżyjemy dodatkowe emocje. Sony twierdzi, że poczujemy takie rzeczy jak na przykład: podwyższony puls postaci, przyspieszanie i hamowanie samochodów itp.

Kontrolery VR2 Sense zostaną wyposażone w adaptacyjne przyciski. Do komunikacji z konsolą użyją łączności Bluetooth 5.1, a do parowania i ładowania kabla USB-C.

Sony udostępniło także zwiastun gry Horizon Call of the Mountain, ekskluzywnego tytułu na PS VR2. Ta spin-offowa gra będzie miała nowego bohatera, który spotka Aloy i inne postacie ze świata Horizon, a także nowe twarze. Gra jest obecnie opracowywana przez studia Guerrilla i Firesprite.

 

Nowych szczegółów na temat zestawu VR2 wraz z kontrolerami VR2 Sense mają być ujawnione w marcu.

Nowe szczegóły na temat zestawu VR2 wraz z kontrolerami VR2 Sense mają być ujawnione w marcu.