Ubisoft uruchomił usługę subskrypcji gier w 2019 roku pod nazwą Uplay+. Teraz nazywa się Ubisoft + i zasadniczo nie odbiega pomysłem i kierunkiem rozwoju od propozycji konkurencji, czyli EA Play. Subskrypcja Ubisoft + kosztuje 59 zł miesięcznie. W zamian jej użytkownicy otrzymują dostęp do biblioteki ponad 100 najnowszych gier i DLC tej firmy. Do tej pory oferta skierowana była do właścicieli komputerów PC, Google Stadia i Amazon Luna.

Czytaj także: Ile kosztują wszystkie gry dodane w tym roku do Game Pass?

Podczas gdy Stadia i Luna mają dostęp do kilkudziesięciu tytułów z oferty Ubisoft+, to gracze Xboxowi dostaną ich ponad 100. Można więc powiedzieć, że znajdzie się tam praktycznie każda gra od Ubisoftu wydana na konsole Xbox.

Czytaj także: Aplikacja Xbox poinformuje Cię teraz, jak dobrze gra będzie działać na Twoim komputerze

EA Play jest już dostępne na Xbox (tu weszło nawet w skład Xbox Game Pass i PC Game Pass), PlayStation, a nawet Steam. Podczas gdy Ubisoft+ ogranicza się tylko do komputerów PC i nadal działa tylko za pośrednictwem klienta Ubisoft Connect. Nie mamy co liczyć na podobne połączenie usług i wejście Ubisoft + w ramy Game Passa. Decydując się na tę usługę, trzeba więc liczyć się z kolejnym abonamentem. Ubisoft potwierdził już na Twitterze, że Ubisoft+ będzie niezależny od Game Pass na Xbox.

Czytaj także: Japońscy sprzedawcy utrudniają życie skalperom i mają ciekawy pomysł