Początki składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami nie były łatwe, bo jak każda nowa technologia miały one sporo problemów wieku dziecięcego - odklejające się folie ochronne, zmarszczki w miejscu składania czy cena poza zasięgiem większości użytkowników. Od debiutu pierwszych urządzeń minęło już jednak kilka lat, większość dolegliwości udało się wyeliminować, a do gry wchodzą kolejni gracze.

Osoby przymierzające się do zakupu składanego smartfona nie będą musiały dłużej ograniczać się do Galaxy Fold czy Huawei Mate X, bo jakiś czas temu swoje „składaki" ujawnili również Xiaomi (Mi Mix Fold) oraz Oppo (Find N, które od razu zachwyciło, więc rywale muszą uważać), a teraz dostaliśmy kolejną propozycję, a mianowicie zwiastowany już w grudniu też Honor Magic V.

 

Podobnie jak produkty Samsung Galaxy Z Fold, składany smartfon Honor będzie dwuekranowy. Zaoferuje 6,45-calowy ekran zewnętrzny OLED o rozdzielczości 2560x1080 pikseli, proporcjach 21:9, odświeżaniu 120 Hz i zagęszczeniu pikseli na poziomie 431 ppi, a po otwarciu urządzenia zobaczymy 7,9-calowy ekran wewnętrzny OLED rozdzielczości 2272x1984 pikseli, proporcjach 10:9, odświeżaniu 90 Hz i zagęszczeniu pikseli na poziomie 381 ppi.

Oba ekrany zapewniają 100% pokrycie gamutu kolorów DCI-P3, a Honor chwali się również, że to pierwszy składany model z certyfikatem IMAX Enhanced. Co więcej, nowatorski zawias w kształcie kropli wody sprawiać ma, że urządzenie będzie dosłownie "bezzmarszczkowe" - podobne rozwiązanie widzieliśmy we wspomnianym Oppo Find N, gdzie wygląda fenomenalnie.

Magic V - pierwszy składany smartfon od HonorMagic V - pierwszy składany smartfon od Honor Fot. Honor

Magic w złożonej formie mierzy 160,4 mm wysokości, 72,7 mm szerokości i 14,3 mm grubości, a po otwarciu jego szerokość wzrasta do 141,1 mm, a grubość maleje do zaledwie 6,7 mm. Pod maską czekają układ nowy flagowy układ Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 1 z modemem 5G i grafiką Adreno 730, 12 GB pamięci RAM, do 512 GB pamięci na dane oraz bateria o pojemności 4750 mAh z szybkim ładowaniem 66W (50% w 15 min).

Za możliwości fotograficzne odpowiada w sumie 5 aparatów, tj.po jednej 42 MP kamerce przedniej dla każdego ekranu oraz potrójny zestaw 50 MP jednostek z tyłu. Honor Magic V dostępne będzie w trzech wersjach kolorystycznych, tj. czarnej, srebrnej i pomarańczowej. Na ten moment dostępność potwierdzona jest jedynie w Chinach, gdzie model trafi do sprzedaży 18 stycznia w cenie ok. 1725 USD za model z maksymalną konfiguracją pamięci.

Magic V - pierwszy składany smartfon od HonorMagic V - pierwszy składany smartfon od Honor Fot. Honor