Gioacchino Gammino, skazany morderca z listy najbardziej poszukiwanych włoskich gangsterów, został aresztowany w Galapagar, miasteczku niedaleko Madrytu. Zamieszkiwał w nim od lat, zmienił nazwisko na Manuel, pracował jako kucharz i był właścicielem sklepu z owocami i warzywami.

Sycylijska policja przeprowadziła kilka śledztw w poszukiwaniu 61-letniego Gammino, a w 2014 roku wydano europejski nakaz aresztowania. Zbiega namierzono w Hiszpanii, ale to Google Street View pomogło określić jego dokładną lokalizację.

Narzędzie nawigacyjne, dostępne za pośrednictwem Google Maps, uchwyciło obraz dwóch mężczyzn rozmawiających przed sklepem z owocami i warzywami o nazwie El Huerto de Manu lub Manu's Garden w Galapagar. Policja uważała, że ??jeden z mężczyzn bardzo przypominał Gammino.

Co prawda sklep i restauracja już nie funkcjonują, ale policja znalazła zdjęcie Gammino ubranego w strój szefa kuchni na wciąż istniejącej stronie facebookowej La Cocina de Manu.

Zdradziła go charakterystyczna blizna po lewej stronie podbródka. W menu restauracji znalazły się za to takie dania jak choćby sycylijska kolacja.

Gammino został aresztowany 17 grudnia, ale szczegóły dotyczące jego schwytania długo nie były ujawniane. Po aresztowaniu Gammino nie krył wielkiego zdziwienia i powiedział do policjantów: „Jak mnie znaleźliście? Od 10 lat nie dzwoniłem nawet do mojej rodziny!"