Według Video Games Chronicle kompilacja zawiera całą główną zawartość Horizon Forbidden West, chociaż brakuje niektórych zasobów graficznych. Zrzuty ekranu i filmy z rzekomej wersji gry na PS4 pojawiły się w mediach społecznościowych w poniedziałek. Wiele z nich zostało później usuniętych z Twittera ze względu na zgłoszenia przesłane przez właściciela praw autorskich, co w zasadzie potwierdza, że przecież rzeczywiście miał miejsce.

Chociaż wydaje się, że Sony Interactive Entertainment udało się w pewien sposób ograniczyć dostępność tej wersji na pirackich stronach, to z pewnością nie jest to komfortowa sytuacja dla wydawcy. Podobny incydent dotyczył The Last of Us Part II, ale w przypadku tej produkcji wyciek nastąpił na kilka miesięcy przed premierą, a w ręce niepowołanych osób trafił spory kawałek kodu gry oraz przerywniki filmowe. Wszystko to razem wzięte zdradzało masę szczegółów na temat fabuły nowej gry.

Tak więc, jeśli jesteście fanami Horizon Zero Dawn, to musicie uzbroić się w masę cierpliwości i ostrożnie przeglądać zasoby internetowe, żeby nie natknąć się na spoilery. Na szczęście trzeba przetrwać tylko miesiąc.

Sony udostępniło niedawno zwiastun gry Horizon Call of the Mountain, ekskluzywnego tytułu na PS VR2. Ta spin-offowa gra będzie miała nowego bohatera, który spotka Aloy i inne postacie ze świata Horizon, a także nowe twarze. Gra jest obecnie opracowywana przez studia Guerrilla i Firesprite. Jak widać, marka rozwija się także w kierunku wirtualnej rzeczywistości.