Fani opowieści z dreszczykiem (a nawet z demonami!) powinni zwrócić uwagę na pierwszy tom nowej serii z Johnem Constantine, czyli Hellblazer oraz drugi tom Sandman Uniwersum, którego bohaterem jest sam Lucyfer. A jeśli po premierze kolejnej świetnej odsłony karcianki DC, czyli BATMAN METAL, wciąż pozostajecie w klimacie tej stajni superbohaterów, to warto zerknąć w stronę Batman Death Metal czy nowego Supermana. Bez obaw, dla fanów Marvela też się coś znajdzie, np. pierwszy tom X-Menów i Strażników Galaktyki w ramach serii Fresh, X-Meni w wersji Classic czy kolejna część przygód szalonego Deadpoola. 

Sandman Uniwersum. John Constantine, Hellblazer – Znak cierpienia, tom 1

Podobno John nie żyje... Owszem, przez jakiś czas był poza naszym wymiarem życia, ale jakaś siła wyrwała go z chaosu apokaliptycznych wersji przyszłości, aby powrócił na ulice Londynu, gdzie przerażające istoty rozdzierają na strzępy miejscowych gangsterów.

Co się stanie, jeśli połączymy uniwersa Hellblazera i Sandmana? Otrzymamy fenomenalną - mroczną i wciągającą - opowieść dla dorosłych czytelników! Kiedy ulice Londynu zostają opanowane przez przerażające istoty, które dosłownie rozdzierają na strzępy miejscowych gangsterów, pomóc może tylko jedna osoba… John Constantine! Na szczęście plotki o tym, że Hellblazer nie żyje zostały wyssane z palca, bo chociaż faktycznie zniknął i przez pewien czas przebywał poza ludzkim wymiarem, to ktoś był w stanie wyrwać go z chaosu apokaliptycznych wersji przyszłości. Czy słynny pogromca demonów będzie w stanie zlikwidować mroczne zagrożenie? Trudno powiedzieć, bo szybko okazuje się, że zwyczajne egzorcyzmy nie wystarczają, a rzeź na ulicach to dopiero zapowiedź nadchodzącej tragedii. Serię „John Constantine: Hellblazer" tworzy wielu autorów, między innymi scenarzysta Simon Spurrier („Lobster Random", „The Simping Detective") i rysownik Aaron Campbell („The Shadow", „Green Hornet").

Nowości komiksowe w sklepachNowości komiksowe w sklepach Fot. Egmont

Sandman Uniwersum. Lucyfer – Boska tragedia, tom 2

Bluźnierczym wskrzeszeniem swojej niegdysiejszej kochanki Niosący Światło raz jeszcze wzbudził gniew Boga, który zgodził się dać wiedźmie tylko trzy dni życia, a potem skazał ją na piekło – chyba że Lucyferowi uda się znaleźć dla niej azyl w którejś z innych krain umarłych.

Jeszcze nie opuszczamy Uniwersum Sandmana, stworzonego przez fenomenalnego Neila Gaimana, autora choćby słynnych Amerykańskich bogów, bo czeka w nim jeszcze drugi tom przygód samego Lucyfera, który ponownie wpadł w tarapaty w imię… miłości. Niosący Światło zdecydował się wskrzesić swoją miłość, czyli Gwiazdę Zaranną, czym wzbudził gniew Boga, który postawił mu ultimatum - jeśli Lucyfer nie znajdzie dla niej azylu w którejś z krain umarłych, po 3 dniach ponownie będzie martwa i trafi prosto do piekła. Jego pozycja nie jest jednak tak silna jak kiedyś, więc zadanie jest trudniejsze niż się wydawało, ale Pierwszego z Upadłych nic nie jest w stanie powstrzymać, jeśli będzie trzeba to wywoła wojnę! Co warto podkreślić, za scenariusz tego tomu odpowiada specjalizujący się w horrorach Dan Watters, znany z takich cykli jak „Limbo", „The Shadow" czy „Deep Roots", więc dreszczyk emocji i niepokoju mamy jak w banku.

Batman Death Metal, tom 2

Batman, Który się Śmieje posiadł moc Doktora Manhattana i planuje przekształcenie wszystkiego na swoje podobieństwo. Rzuca wyzwanie Perpetui, twórczyni multiwersum, i rusza w pościg za Flashem, który ukrył się w mocy prędkości. 

Najpierw bohaterowie przegrali z Batmanem, Który się Śmieje bitwę o losy multiwersum i musieli ukryć się w podziemiu, żeby przegrupować siły, a później swój diabelski plan postanowili zrealizować Lex Luthor i Lobo - jakby tego było mało pojawiają się kolejne problemy. Batman, Który się Śmieje posiadł moc Doktora Manhattana i planuje przekształcenie wszystkiego na swoje podobieństwo, a także rzuca wyzwanie Perpetui, czyli twórczyni multiwersum. Liga sprawiedliwości, a raczej to, co z niej zostało, próbując ułożyć plan pokonania obu nadludzkich, istot trafia zaś do mrocznego multiwersum, na planety, na których wciąż trwają Kryzysy, które niegdyś toczyły się na Ziemi. Czy uda im się je rozwiązać i pokonać śmiertelne zagrożenie? Przekonajcie się sami, ale obiecujemy - jest epicko!

DC Universe. Superman – Mitologiczność, tom 4

Mongul i Superman mierzyli się wielokrotnie, nigdy jednak stawka nie była tak wysoka. Mongul planuje zniszczyć Organizację Planet Zjednoczonych i stworzyć jedną federację pod swoimi rządami, a jeśli przy okazji musi unicestwić Ziemię – niech tak się stanie.

To nie pierwszy raz, kiedy Superman musi ratować świat przed Mongulem, międzygalaktycznym zdobywcą i władcą Świata Wojny, ale stawka jest wyższa niż kiedykolwiek - tym razem łotr chce zniszczyć Ziemię, na co Człowiek ze Stali nie może pozwolić. Tyle że zadanie będzie też trudniejsze niż kiedykolwiek, bo kiedy Superman zdradził swoją tożsamość, to na celowniku znaleźli się też jego najbliżsi i boleśnie przyjdzie mu się przekonać o konsekwencjach swojej decyzji. Wystarczy kilka opacznie zrozumianych słów, żeby bohater musiał toczyć walkę na dwóch frontach, z Mongulem w kosmosie i nagonką medialną na Ziemi. W środku tomu znajdziemy też opowiadanie o tajemniczej sile Xanadoth, która czekała w ukryciu, żeby połączyć siły chaosu i porządku w jedną ogromną siłę zła oraz tytułową Mitologiczność, która zabiera nas w przeszłość, do czasów upadku Kryptonu i powołania czempiona Utopika Synmaru, który od młodzieńczych lat szkolił się, aby powstrzymać potencjalne zagrożenie ze strony Supermana.

Nowości komiksowe w sklepachNowości komiksowe w sklepach Fot. Egmont

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Kompleks mesjasza

Odkąd na Ziemi nie rodzą się już mutanci, przyszłość gatunku homo superior maluje się w najczarniejszych barwach. Wydaje się, że jego ewolucja dobiegła kresu – przynajmniej do czasu, gdy na świat przychodzi pierwsze od lat dziecko z genem X!

Jak to bywa w serii Marvel Classic, najwierniejsi fani uniwersum zapewne znają dużą część tych opowiadań, ale tym razem zostały zebrane w taki sposób, że czyta się je z zapartym tchem, bo tytuł zobowiązuje! A jednym z najważniejszych wydają się narodziny pierwszego od lat dziecka z genem X, za sprawą którego przyszłość homo superior nie rysuje się już w tak czarnych barwach - tyle że nie wszyscy mają co do niego takie same plany i nie trzeba długo czekać na eskalację konfliktu. Czy X-Meni zdołają ocalić przyszłość swojego gatunku, czy może iskra nadziei zgaśnie szybciej niż się pojawiła?

Nowości komiksowe w sklepachNowości komiksowe w sklepach Fot. Egmont

Marvel Fresh. Uncanny X-Men: Upadek X-Men

Wszystko zaczyna się od tajemniczego i dramatycznego zaginięcia, a śledztwo wpędza drużynę X-Men w jeszcze większe tarapaty - kim lub czym są Czterej Jeźdźcy Ocalenia?

Chociaż seria wydawnicz Marvel Fresh jest z nami już od połowy ubiegłego roku, to część bohaterów dopiero teraz doczekała się pierwszych tomów i tak właśnie jest z X-Menami. Na szczęście Marvel w końcu sobie o nich przypomniał i… od razu rzucił ich na głęboką wodę! Bo chociaż to nowa seria, to mocno przypomina komiksy z lat 90. ubiegłego wieku, w których bohaterów trudno było zliczyć, a relacje między nimi zrozumieć, szczególnie jeśli zostały okraszone podróżami po różnych czasach i wymiarach. Tu jest podobnie, bo w gruncie rzeczy mamy mnóstwo pytań, a odpowiedzi brak. Kim lub czym są Czterej Jeźdźcy Ocalenia? Jaki związek z nimi ma Nate Grey, przepotężny mutant o pseudonimie X-Man? Czy to koniec drużyny X-Men? Ta historia naprawdę nieźle namiesza...

Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Ostatnie wyzwanie, tom 1

Thanos umarł. Niech żyje Thanos! Miłujący śmierć Szalony Tytan nie mógł wybrać lepszej chwili na powrót: wszechświat toczy nienawiść, setki światów ogarnęła wojna, a Strażnicy Galaktyki są w rozsypce.

Pierwszego tomu w ramach Marvel Fresh doczekała się też inna drużyna, a mianowicie Strażnicy Galaktyki, chociaż po wyniszczającej wojnie o Kamienie Nieskończoności trudno ich nazwać drużyną. Przywództwo Star-Lorda wisi na włosku, nikt nie ma pojęcia, gdzie zniknął Rocket, a Gamora musi się ukrywać przed śmiercionośnym oddziałem najpotężniejszych istot w kosmosie. To zdecydowanie nie są okoliczności sprzyjające kolejnej walce na śmierć i życie, ale Strażnicy nie mają wyjścia - muszą się zjednoczyć i powstrzymać szaleńca!  

Marvel Fresh. Deadpool – Dobranoc, tom 2

Pewnego dnia Deadpool obudził się i odkrył, że nie ma serca. Dosłownie! Skradziony organ może odnaleźć tylko najlepsza detektywka w uniwersum Marvela, czyli Jessica Jones.

Myśleliście, że scenarzyści Deadpoola nie są już w stanie zaskoczyć Was czymkolwiek? To co powiecie na tom skupiający się na poszukiwaniu… skradzionego serca bohatera, w którym pomaga Jessica Jones? Tego prawdziwego, organu, a niewiasty, która skradła jego  serce! Mało? To może Deadpool kontra Święty Mikołaj, bo bohater zdecydował się przyjąć zlecenie na głowę ulubieńca wszystkich dzieci. Jesteście gotowi na solidną dawkę szaleństwa?

Nowości komiksowe w sklepachNowości komiksowe w sklepach Fot. Egmont