Sony zapowiedziało, że PlayStation 4 będą nadal powstawać przez cały 2022 r., a nawet zostanie zwiększona ich produkcja. W tym celu powstanie ponad milion dodatkowych konsol, aby zaspokoić popyt konsumentów na swoje produkty.

Sony nie ukrywa, że jest to „środek do wypełnienia próżni dostaw i utrzymania graczy w ekosystemie PlayStation".

Trzeba pamiętać, że PlayStation 4 jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii, a Sony wyprodukowało ich do tej pory ponad 116 milionów sztuk. Mało tego. Nawet kilka największych gier Sony pojawi się w tym roku również na PS4, chociaż pierwotnie tego nie planowano. Mowa tu o hitach w postaci Horizon i God of War.

Sprzedaż PlayStation 5 osiągnęła pułap 13,4 miliona sprzedanych egzemplarzy i bez wątpienia ma przed sobą długą drogę, aby dogonić swojego poprzednika. Firma próbuje powtórzyć swój wielki sukces w postaci PS4, dlatego w okresie świątecznym starała się uzupełnić zapasy sprzedawców. Wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, jak trudno jest kupić obecnie PlayStation 5 za rozsądne pieniądze. Wygląda na to, że ten stan utrzyma się jeszcze bardzo długo.

Utrzymanie produkcji PlayStation 4 nie jest jedynym sposobem Sony na podsycanie zainteresowania użytkowników swoimi konsolami. Na wiosnę zeszłego roku ruszyły testy (i to w Polsce) usługi PlayStation Plus Video Pass, która została następnie uruchomiona na całym świecie. Jest to serwis z filmami i serialami produkcji Sony. Wystarczy uruchomić PlayStation Plus Video Pass na swojej konsoli PlayStation 4 lub PlayStation 5, aby natychmiast uzyskać dostęp do wybranych przez siebie treści. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą biblioteka filmów i programów jest aktualizowana kwartalnie.

Jeśli mimo braków i cen, nadal zastanawiacie się nad zakupem PlayStation 5, to zapraszamy do lektury testu najnowszej konsoli Sony, którą przygotowaliśmy tuż po jej premierze w 2020 roku.