W tym przypadku tak dobrze nie będzie, ale również chodzi o grę na konsolę Nintendo, konkretniej DS, a do tego ekstremalnie rzadką - tyle że najpewniej mało kto będzie chciał w nią zagrać, bo mowa o eSmart 2.0, znanym lepiej jako… gra treningowa dla japońskich pracowników sieci McDonald's z 2010 roku.

I choć wiele osób wiedziało o jej istnieniu, to mało kto miał z nią kiedykolwiek do czynienia, bo nigdy nie została wydana komercyjnie i od wielu lat uchodziła za straconą. Jak się okazuje niepotrzebnie, bo jak informuje serwis Kotaku, pewnemu łowcy starych gier wideo udało się ją namierzyć. Gra pojawiła się na kilku aukcjach internetowych, ale jej zdobycie graniczyło z cudem, głównie ze względu na koszty.

Po kilku ofertach tej gry, które pojawiały się tu i ówdzie, w końcu zebraliśmy małą grupę, żeby zdobyć fundusze i zabezpieczyć kopię! - czytamy na stronie Forest of Illusion.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym twitterowego konta Forest of Illusion, które wspólnie zebrały pieniądze na jej zakup (niestety nie wiemy, ile zażyczył sobie poprzedni właściciel), w końcu się udało. Dzięki temu każdy będzie mógł w nią zagrać, choć nie da się ukryć, że rozgrywka nie jest zbyt porywająca… no chyba, że chcemy nauczyć się poprawnie składać Big Maca, bo to w gruncie rzeczy program treningowy, w ramach którego dowiadujemy się, jak obsługiwać zamówienia od klientów.

Jeśli chcemy poczuć prawdziwego ducha prowadzenia restauracji, to zdecydowanie lepiej sięgnąć po Overcooked, przy którym świetnie bawią się wszyscy, niezależnie od wieku. eSmart 2.0 to jednak kawałek historii gier wideo i dobrze wiedzieć, że został zabezpieczony i nie zostanie zapomniany. A może jednak chcecie spróbować swoich sił? W takim razie grę pobrać można TUTAJ.