Sony zastosowało podział na dwa regiony: USA/Kanadę i UE. Patrząc na najpopularniejsze gry na PS5, to NBA 2K22 znajduje się na szczycie list za Oceanem, podczas gdy inna gra sportowa była najczęściej pobierana w UE w zeszłym roku — FIFA 22. Jednak Call of Duty: Vanguard zajęło drugie miejsce w obu regionach.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 5Najpopularniejsze gry na PlayStation 5 Fot. Sony

Z kolei na PlayStation 4 dzieje się coś niesamowitego. Osiem lat po premierze na konsoli najczęściej pobieranym tytułem w USA/Kanadzie w 2021 roku było Grand Theft Auto V. Rekordzista Rockstara był także drugim najczęściej pobieranym tytułem w UE, pokonała go tylko FIFA 22.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 4Najpopularniejsze gry na PlayStation 4 Fot. Sony

W kategorii VR w obu regionach dominują te same tytuły, czyli Beat Sabre, Job Simulator i Superhot VR. W tym roku pojawiła się także nowa kategoria-gry darmowe. Tutaj obyło się raczej bez niespodzianek i na czele notowania znalazły się Fortnite, Rocket League i Call of Duty: Warzone. Niespodzianką jest natomiast eFootball 2022 znajdujący się na czwartym miejscu w UE, chociaż wiele osób prawdopodobnie pobrało go tylko po to, aby przekonać się, jak kiepska jest ta gra.

Najpopularniejsze gry free-to-play na PlayStationNajpopularniejsze gry free-to-play na PlayStation Fot. Sony

Największą stagnację widać wśród gier na VR. Niestety nie powstają tu przebojowe tytuły. Być może sytuację poprawi premiera nowej generacji gogli dla PlayStation 5. Zapowiedziano na nie już specjalną wersję Horizon. Jednak czy to jest zapowiedź rozwoju? Przekonamy się po kilku miesiącach po wejściu nowego VR na rynek.

Jak co roku ciekawostką jest też fakt, że mimo cyklicznych narzekań i obśmiewania nowych edycji Fify, zdobywa ona prym wśród najchętniej ogrywanych produkcji na wszystkie konsole.