Ubisoft ujawnił, że Kolekcja Ezio będzie dostępna na Nintendo Switch 17 lutego 2022 roku. Zapowiadając wydawnictwo na tę konsolę, Ubisoft eksponuje oczywiście fakt możliwości rozrgywki poza domem, czyli coś, co nie jest dostępne dla graczy od lat, kiedy to można było ogrywać przygody Assasina na 2DSie lub Playstation Portable. Gracze będą mieli okazję wcielić się w Ezio Auditore da Firenze, najbardziej znanego i kultowego Mistrza Asasynów w serii. Assassin’s Creed: The Ezio Collection zaprasza wszystkich fanów serii do odkrycia lub ponownego odkrycia dwóch głównych dzieł z serii Assassin’s Creed, w pełni grywalnych offline i w podróży dzięki Nintendo Switch.

Chociaż można śmiało założyć, że kolekcja będzie znajdować się gdzieś pomiędzy oryginałami na PS3/Xbox360 a zremasterowaną kolekcją na PS4 i Xbox One, która została wydana w 2016 roku, to nie obędzie się bez kilku koniecznych zmian. Kompletnymi nowościami będzie oczywiście interfejs gry obsługiwany dotykowo oraz zoptymalizowany HUD dla Switcha.

Assassin’s Creed Kolekcja Ezio łączy trzy najbardziej znane i szanowane gry Assassin’s Creed, a mianowicie: Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed: Brotherhood i Assassin’s Creed: Revelations. Wersja 2016 zawierała ulepszoną grafikę, oświetlenie, efekty i tekstury. Ciekawie będzie zobaczyć, ile z tych dodatków zostanie przeniesionych do wersji na Switcha.