Trzeba przyznać, że Activision-Blizzard żegluje ostatnio po bardzo niespokojnych wodach. Firma zasypywana jest kolejnymi pozwami o molestowanie seksualne, a do tego dokładają się także inne sprawy związane z nieodpowiednim traktowaniem pracowników.

Przez to wszystko traci wizerunek obu marek tworzących firmę. Nikt już nie patrzy na ich zasługi dla branży gier oraz lata pracy na rynku. Wiele firm partnerskich nie chce być kojarzonych ze skandalicznymi sytuacjami, do jakich tam dochodziło. Dlatego wstrzymują współpracę, trzymają się na dystans i przyglądają sytuacji.

W oświadczeniu wydanym przez duńską firmę można przeczytać, że: „obecnie dokonujemy przeglądu naszego partnerstwa z Activision Blizzard i obserwujemy postępy w rozwiązywaniu ciągłych zarzutów dotyczących kultury pracy, zwłaszcza traktowania koleżanek i tworzenia zróżnicowanego i integracyjnego środowiska dla osób tam zatrudnionych".

W związku z powyższym zestaw LEGO Overwatch 2, który miał premierę zaplanowaną na 1 lutego, został wstrzymany na czas nieokreślony, a przynajmniej do czasu, gdy LEGO zakończy przegląd współpracy i uzna, że znowu chce pojawiać się u boku Activision Blizzard.

Pomimo bardzo niepokojących doniesień o sytuacji w Activision-Blizzard, dotyczących fatalnych warunków pracy tworzonych tam dla niektórych grup pracowników, a szczególnie kobiet oraz molestowaniu seksualnym, sama firma spotkała się ze stosunkowo niewielką karą. Co prawda wielu dotychczasowych partnerów odsunęło się na pewien czas i wyszło ze wspólnego biznesu, to jednak coraz mocniej rozważają oni powroty. Pozostaje pytanie, czy dla zarządu Activision-Blizzard będzie to wystarczający bodziec, żeby zmienić zasady panujące wewnątrz.