Na pierwszym miejscu na liście 10 najlepiej zarabiających YouTuberów 2021 r. znajduje się MrBeast, który zarobił 54 miliony dolarów. To prawie dwa razy więcej niż najlepiej zarabiający w 2020 roku Ryan Kaji (29,5 miliona dolarów). Znaczna część dochodów pochodzi z 10 miliardów wyświetleń jego kanału. Znaczną rolę odegrały również aplikacja i menu MrBeast Burger, które są dostępne w 1600 restauracjach w USA, a w nich sprzedało się już pięć milionów kanapek.

Na drugim miejscu mamy Jake Paula z 45 milionami dolarów. Większość z tego (40 milionów) podobno pochodzi z trzech meczów bokserskich, które rozegrał w 2021 roku przeciwko Benowi Askrenowi i Tyronowi Woodleyowi (dwa mecze). Jednak bokser stwierdził, że te liczby są w rzeczywistości nieco zaniżone. Reszta (5 milionów dolarów) pochodzi z reklam na YouTube, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wykorzystuje je głównie do promowania swojej kariery bokserskiej.

Zdobywając podium, Markiplier zarobił 38 milionów dolarów na YouTube i gadżetach. Po sukcesie serii Unus Annus, którą ostatecznie usunął, Markiplier planuje teraz przejść na mały ekran ze swoim postapokaliptycznym thrillerem The Edge of Sleep. Markiplier ma nadzieję, że w tym roku sprzeda serial serwisowi formatu Hulu czy Netflix.

Wspomniana wyżej, jedyna kobieta w tym notowaniu to Nastya. Znajduje się na 6. miejscu i ma na koncie 28 mln dolarów.

Pełna lista 10 najlepiej zarabiających YouTuberów w 2021 r. przedstawia się następująco:

MrBeast (54 miliony dolarów)

Jake Paul (45 milionów dolarów)

Markiplier (38 milionów dolarów)

Rhett i Link (30 milionów dolarów)

Nie do opisania (28,5 miliona dolarów)

Jak Nastya (28 milionów dolarów)

Ryan Kaji/Ryan’s World (27 milionów dolarów)

Dude Perfect (20 milionów dolarów)

Logan Paul (18 milionów dolarów)

Preston (16 milionów dolarów)