Liczby stojące za sukcesem nie są oczywiście powalające, bo nie mamy tu do czynienia z milionowymi udziałami grających. Jednak 75 000 odnotowanych osób grających w tym samym czasie w God of War, sprawiło, że ta produkcja jest jak dotąd największą premierą Sony na Steam. Dwa poprzednie tytuły, a mianowicie Horizon Zero Dawn i Days Gone – odnotowały rekordowe liczby jednoczesnych graczy na poziomie 56 557 i 27 450.

 

Jednak największym sukcesem nie są same liczby. Okazuje się bowiem, że God of War został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy komputerowych. Świadczą o tym oceny pozytywne, jakie otrzymuje ten tytuł. Tutaj też wyprzedza wszystkie inne projekty Sony na komputery PC. Z 97% pozytywną oceną na Steam, God of War jest obecnie najwyżej ocenianą grą z PlayStation na Steam, przy czym Horizon i Days Gone uzyskują niższe wyniki, odpowiednio, 84% i 93%.

Oczywiście wynik God of War prawdopodobnie z czasem się pogorszy, ale mimo to wydaje się, że premiera God of War na PC była sukcesem. Z trzech tytułów God of War wypadł najlepiej również na PlayStation, więc nie jest niespodzianką, że wersja na PC również to odzwierciedla.

Mówi się, że port God of War na komputery PC był rozwijany od co najmniej 2 lat, więc wygląda na to, że fani widzą teraz owoce tej pracy. Sony z pewnością wyciągnęła wnioski po bardzo słabym starcie Horizon Zero Dawn, którego wersja na PC była ogromnie niedopracowana i bardzo długo borykała się z rozlicznymi problemami.