Drugą dobrą informacją dla obecnych abonentów HBO Go jest fakt, że w ich wypadku cena dostępu do bazy filmów i seriali pozostanie bez zmian.

Serwis streamingowy HBO Max uruchomiono w USA w 2020 roku. Obecnie znajduje się na nim 800 filmów i 300 seriali. Oprócz własnych produkcji HBO trafiają tam wszystkie dokonania Warner Bros, New Line oraz Cartoon Network.

Wielką ciekawostką jest system abonamentowy. Otóż HBO Max można oglądać w dwóch wersjach. Pierwsza z nich spodoba się reklamożercom i osobom wyjątkowo oszczędnym, ponieważ w zamian za wyświetlane spoty reklamowe dostęp do treści jest darmowy. Druga opcja to klasyczny abonament, pozbawiony oczywiście reklam. Ceny są zróżnicowane, ale już teraz wiadomo, że dla obecnych abonentów HBO Go w Polsce nic się pod tym względem nie zmieni. Nie ma natomiast informacji jak zostaną potraktowani nowi klienci.

Światowa ekspansja HBO Max odbywa się stopniowo. W zeszłym roku pojawiło się ono w 39 krajach Ameryki Łacińskiej. Premiera w Europie od początku planowana była na 2022 rok i wygląda na to, że jest duża szansa na dotrzymanie terminu.

Wspomniana wcześniej i niepotwierdzona plotka głosi, że HBO Max zadebiutuje równolegle na Słowacji, w Czechach i w Polsce. Miałoby to nastąpić 22 lutego 2022 roku.