Amazon produkuje serial, którego akcja została osadzona w Śródziemiu. Na tę chwilę nie wiadomo, jak długi będzie ten projekt, ale poznaliśmy oficjalny tytuł. Będzie się on nazywał Lord of the Rings: The Rings of Power.

Tytuł poznaliśmy za pośrednictwem krótkiego zwiastuna, który był pierwszą filmową zapowiedzią serialu jaką do tej pory opublikował Amazon. O samym serialu naprawdę wiadomo naprawdę niewiele. Amazon zazdrośnie strzeże tajemnic. Wszelkie informacje dostępne obecnie w sieci pochodzą z przecieków i nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Wiele z nich jest bardzo ciekawych i z pewnością fani chcieliby, żeby się potwierdziły. Jedną z takich nowinek jest długość pierwszego sezonu Lord of the Rings: The Rings of Power. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma się na niego składać osiem odcinków. Niby niewiele, ale pierwsze dwa mają podobno trwać aż trzy godziny.

Krótka minutowa zapowiedź serialu Amazona - Lord of the Rings: The Rings of Power to prawdziwa perełka.

 

Akcja The Lord of The Rings: The Rings of Power ma się rozgrywać tysiąc lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Cała opowieść osnuta będzie wokół dwudziestu pierścieni, które zostały wykute i wręczone ludziom, elfom, krasnoludom oraz oczywiście Sauronowi. W trakcie serialu zobaczymy przygody wielu znanych i całkiem nowych bohaterów. Mimo, że wszystko zaczyna się w spokojnych czasach to w miarę rozwoju akcji, zobaczymy jak świat Śródziemia zaczyna spowijać zło.

Pierwszy sezon serialu Lord of the Rings: The Rings of Power trafi do Amazon Prime 2 września 2022 roku.