Film połączy żywych aktorów z CG i ręcznie tworzoną animacją. Widowisko powstaje na kanwie serii 24 piosenek Franza Schuberta na głos i fortepian o tytule Winterreise. Opowiada historię zakochanego poety, który wyrusza w niebezpieczną podróż przez góry i śnieg. Akcja rozgrywa się w 1812 roku w Bawarii.

Dreams zostało stworzone przez Media Molecule, studio stojące za LittleBigPlanet, na konsolę PlayStation 4. Od samego początku przedstawiono to narzędzie to jako sposób na tworzenie „sztuki, filmów i gier wideo", a niektórzy recenzenci opisaliśmy je jako „silnik, pakiet edukacyjny i platformę dystrybucyjną w jednym". Od tego czasu ludzie używają go między innymi do tworzenia własnych gier, realistycznych renderów natury oraz niesamowitych scen z ulubionych filmów. Podróż zimowa będzie jednak pierwszym filmem fabularnym, w którym zostanie wykorzystane Dreams.

Film nie ma jeszcze daty premiery, ale zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu we Wrocławiu. Na planie pojawią się między innymi John Malkovich i Jason Isaacs. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim będzie gotowy do premiery.

Jeśli chodzi o samo Dreams, to jest ono obecnie w sprzedaży w amerykańskim PlayStation Store za 10 USD i zawiera rotacyjną listę najbardziej kreatywnych gier stworzonych za pomocą tego narzędzia.