Co prawda reżyser i scenarzysta tego widowiska - Matt Reeves zapowiadał lata temu, że marzy o tym, żeby zanurzyć się jak najmocniej w mroczny świat Gotham i pokazać widzom bardzo skomplikowane układanki pomiędzy Batmanem, a jego wrogami i sojusznikami. Jednak nikt chyba nie sądził, że zrobi to tak gruntownie, że powstanie trwający prawie 3 godziny film. Szykujcie się więc na długą nasiadówkę w kinach.

Informacja o przewidywanej długości filmu The Batman pochodzi z Australii, a konkretnie z IMAXA w Melbourne. To właśnie tamtejszy oddział wielkoekranowych kin ujawnił, że najnowsze dzieło Matta Reevesa ma trwać aż 176 minut, czyli 2 godziny i 56 minut.

Wygląda więc na to, że The Batman stanie się najdłuższym filmem o bohaterskim nietoperzu w dziejach kina. Jeszcze żaden z filmów nie trwał aż tak długo.

Okazuje się, że nie tylko reżyser uwielbia Gotham, także Robert Pattinson ujawnił niedawno w wywiadzie z magazynem Empire, że "marzy, aby spędzić więcej czasu z Mrocznym Rycerzem".

W filmie The Batman oprócz Roberta Pattinsona pojawią się m.in. Colin Farrell jako Pingwin, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Real, Barry Keoghan jako funkcjonariusz Stanley Merkel, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon.

Kinowa premiera The Batman została zaplanowana na 4 marca 2022 roku.