Apple od bardzo dawna interesowało się grami. Co prawda z różnym nasileniem, ale temat jest obecny w tej firmie od lat. W tym miejscu warto też przypomnieć, że Apple już raz postanowiło spróbować swoich sił i stworzyć własną konsolę, ale wtedy nic z tego nie wyszło.

Wydaje się, że pomysł odżył i Apple ponownie zapragnęło posiadać własny sprzęt do gier. A skoro nie ma się fachowców w tej dziedzinie to najprościej podebrać ich firmie posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji konsol. Wybór padł podobno na Microsoft i Apple podkupuje stamtąd inżynierów do swojego nowego zespołu.

O tej sprawie mówiono ostatnio na podcaście Xbox Two. Według jednego z dziennikarzy specjalizujących się w branży gamingowej krąży już wiele pogłosek o zamiarach Apple, a także o próbach werbowania do powstającego zespołu inżynierów, którzy pracują obecnie nad Xboxem.

Rzecz jasna Apple nie ogłosiło żadnych oficjalnych planów stworzenia konsoli do gier, ale firma ostatnio przyspiesza rozwój AR/VR i kontynuuje zawieranie umów na usługę subskrypcji Apple Arcade. Być może są to, przynajmniej częściowo, ruchy związane z ochotą na własną konsolę.

Co prawda wszystkie informacje jakie na ten temat mamy funkcjonują na zasadzie plotki, ale jeśli jest w nich chociaż cień prawdy, powinniśmy usłyszeć więcej o konsoli w nadchodzących miesiącach.