Analitycy potwierdzają, że trend jest wciąż rosnący. Szacują, że producenci sprzedadzą łącznie około 48 milionów konsol. Oczekuje się, że najlepiej sprzedającą się jednostką będzie Nintendo Switch, ale jego przewaga nad PS5 prawdopodobnie spadnie w porównaniu do zeszłego roku.

Według danych Ampere Analysis, Nintendo sprzeda w tym roku 21 milionów konsol, a liderem sprzedaży jest model OLED. Jeśli chodzi o Sony, szacuje się, że japońska firma sprzeda 18 milionów konsol PlayStation 5, podczas gdy Microsoft ma sprzedać 9 milionów Xbox Series X|S.

Szacunki sprzedaży Nintendo Switch wskazują, że jest ona o kilka milionów niższa niż w 2021 roku. Z drugiej strony sprzedaż konsol Sony i Microsoft powinna wzrosnąć w porównaniu do zeszłorocznych wyników. Mimo to oczekuje się, że PlayStation 5 przebije sprzedaż konsol Xbox Series X|S współczynnikiem 2:1.

Według stanu na listopad 2021 r. Nintendo sprzedało ponad 93 miliony konsol Switch. Ostatnim razem, gdy Sony podzieliło się wynikami sprzedaży PS5, japońskie konsole odnotowały zbyt na poziomie 13,4 miliona, a do kwietnia 2022 roku spodziewano się osiągnąć 14,8 miliona. W tej chwili PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii - 10 milionów sztuk w mniej niż dziewięć miesięcy. Microsoft nie udostępnił informacji o sprzedaży Xbox Series X|S, ale szacunki mówią o 12 milionach.