Jeff Bezos mocno zaangażował się we wsparcie i rozwój innowacyjnego laboratorium Altos Labs. Jego zespół pracuje nad badaniem metod odwracania procesów starzenia i wydłużania ludzkiego życia. Kto wie, za kilka lat może się okazać, że znalazł się sposób jak oszukać śmierć.

Ekscentryczny miliarder nie żałuje na to przedsięwzięcie środków. Laboratorium ma potężny budżet, bo na start dostało 3 mld dolarów. Zatrudniono w nim kilku noblistów, a roczna gaża każdego z nich to milion dolarów.

Altos ma w tej chwili trzy ośrodki badawcze w Stanach Zjednoczonych - San Francisco Bay Area i San Diego oraz w Wielkiej Brytanii w Cambridge. Niedługo dołączy do nich czwarty, zlokalizowany w Japonii.

W 2021 roku ruszyły w nich prace nad znalezieniem sposobu odmładzania komórek. Jeśli eksperymenty będą szły dobrze, to z czasem zaczną się testy na pacjentach.

Jest to bardzo odważne wyzwanie, a sprostać ma mu dr. Shinya Yamanaka, laureata Nagrody Nobla z 2012 r., zajmujący się badaniami nad somatycznymi komórkami macierzystymi. W zespole znalazło się także miejsce dla kilku innych utytułowanych naukowców, jak choćby Jennifer Anne Doudna, amerykańska biolog molekularna związana z Uniwersytetem Kalifornijskim, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za 2020 r., czy Hal Barron, jeden z kluczowych naukowców koncernu farmaceutycznego GlaxoSmithKline.