Jedna plastikowa butelka może zabić ponad 100 morskich istnień. Zwierzęta morskie często zjadają lub połykają plastikowe opakowania. To bardzo często prowadzi do zatkania przewodu pokarmowego i śmierci głodowej, której towarzyszą ogromne cierpienia.

Plastikowe śmieci zalegające w oceanach mogą się rozkładać przez 500 lat i przez cały ten czas będą ogromnym zagrożeniem dla występującego w nich życia.

Drobne decyzje, takie jak wybór produktu przyjaznego dla środowiska lub rezygnacja z opakowań plastikowych, mają ogromny wpływ na przyszłość naszej planety. Jedna para butów VIA może pomóc w recyklingu około 30 gramów oceanicznego plastiku.

Dlatego VIA zachęcała do wsparcia na Kickstarterze swojego innowacyjnego projektu butów, które są bardzo ekologiczne, a poza tym mają wiele zalet, których próżno szukać u innych producentów. Zbiórka zakończyła się sukcesem.

Membrana Nano-Tech firmy VIA sprawiają, że brud i woda spływają z buta. Chyba zgodzicie się, że nie ma nic gorszego niż mokre lub przemoczone skarpetki i śmierdzące stopy. Wspomniana przed chwilą membrana firmy VIA sprawią, że stopy pozostaną suche i świeże nawet przez dwie godziny.

Składane, wysokie zapiętki butów dopasowują się do kostki i zapobiegają przedostawaniu się drobiazgów i przede wszystkim wody do wnętrza buta. Oznacza to koniec przemoczonych stóp, a także chodzenia w niezgrabnych kaloszach. VIA można dostosować do własnego stylu - zmieniając je w zasadzie jednym ruchem.

Komfortowi użytkowania dorównuje wygodna pielęgnacja i czyszczenie obuwia. Brud w zasadzie ich unika, ale jeśli jednak coś się przedostanie to niezmiernie łatwo wszystko usunąć lub czyścić. I to także jest zasługa membrany, dzięki której buty można myć w bieżącej wodzie.