Firma wprowadziła go w ramach aktualizacji oprogramowania z okazji chińskiego nowego roku, która dodaje platformę karaoke o nazwie Leishi KTV do systemów informacyjno-rozrywkowych.

 

Według Tesli mikrofon automatycznie paruje się z systemem informacyjno-rozrywkowym. TeslaMic jest dostępny w zestawie dwóch mikrofonów. Może się przydać, jeśli przyjdzie wam ochota, żeby zaśpiewać w duecie. Pakiet kosztuje około 188 dolarów.

Przyjmując interfejs i katalog Leishi KTV, Tesla opiera się na funkcji „Caraoke", którą serwis wprowadził w 2019 roku, ale wtedy miała bardzo ograniczony wybór utworów.

Jak na razie ani słowa czy i kiedy Tesla zacznie sprzedawać TeslaMic poza Chinami. W międzyczasie dostępny jest oficjalny mikrofon Carpool Karaoke, który można podłączyć do systemu audio w samochodzie (trzeba jednak zapewnić własne podkłady i wyświetlacz z tekstami).

Zastanawiające jest również, czy ta usługa nie będzie zbytnio rozpraszać kierowcy podczas jazdy. Jak wiadomo próba wprowadzenia gier nie spodobała się instytucjom kontrolnym i poległ bardzo szybko. Być może karaoke w Chinach ma szansę, ale poza nimi może być dużo trudniej.