Plotka głosi, że Apple zmieni iPhone'y w terminale do płatności kartą kredytową bez konieczności używania dodatkowego sprzętu lub urządzeń innych firm.

Apple Pay umożliwia już płacenie za towary w dowolnym sklepie za pomocą terminala innej firmy obsługującego tę metodę. Technologia ta pomogła znacznie uprościć i zabezpieczyć proces płacenia, ponieważ nie trzeba używać gotówki ani karty kredytowej/debetowej. Jednak małe firmy musiały płacić za nowy sprzęt, aby obsługiwać tę opcję płatności.

Teraz Apple podobno pracuje nad nową technologią, która może obniżyć koszty małych firm, ponieważ nie będą potrzebować dodatkowego sprzętu. Zamiast używać terminali płatniczych, korzystaliby z iPhone'ów.

Nie wiadomo, czy nowa technologia będzie należeć do zestawu funkcji Apple Pay, czy nie. Inną rzeczą, nad którą się zastanawiamy, jest to, czy Apple będzie korzystał z sieci płatniczej, takiej jak VISA, czy też stworzy własną.

Ta wiadomość nie jest całkowitym zaskoczeniem. W 2020 roku Apple przejął kanadyjski startup Mobeewave, firmę znaną z opracowania technologii umożliwiającej przyjmowanie płatności kartami kredytowymi poprzez przyłożenie ich do tylnej części telefonu. Od momentu przejęcia zespół Mobeewave pracował dla działu płatności Apple, dalej rozwijając swoją technologię.

Nowa funkcja powinna zostać zaimplementowana jeszcze w tym roku w pierwszej wersji beta systemu iOS 15.4, a od wiosny firmy mogą używać iPhone'ów do bezpośredniego otrzymywania pieniędzy.