Metoda jest prosta i dla wielu nieostrożnych osób może się okazać wiarygodna. Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości SMS, w których zawarta jest informacja o pieniądzach czekających na odbiór. W każdej informacji znajduje się link, który teoretycznie przekierowuje do bankowości elektronicznej w celu realizacji wypłaty.

W rzeczywistości jest to pułapka, której celem jest pozyskanie danych dostępowych do bankowości elektronicznej ofiary. Niczego nieświadomy człowiek, wpisując login i hasło do swojego konta w banku, podaje je na tacy złodziejom, którzy mogą wyczyścić je w kilka sekund.

Co zrobić, kiedy otrzymacie SMS z treścią jak powyżej? Najlepiej od razu go skasować i pod żadnym pozorem nie klikać w link. Jak pisaliśmy powyżej, kliknięcie w link otwiera nasze konto przed złodziejami, którzy wyczyszczą je bezlitośnie i błyskawicznie.

BLIK jest w Polsce bardzo popularną usługą płatności i szybkich przelewów. Nic więc dziwnego, że oszuści zdecydowali się wykorzystać do swoich niecnych planów zaufanie jakim darzą BLIK użytkownicy bankowości elektronicznej w Polsce.