W założeniu producentów, gra miała umieścić graczy w butach Fetta, gdy podróżował przez mega-metropolię planety Coruscant. Do sieci trafił właśnie nowy materiał wideo prezentujący spory kawałek rozgrywki. Okazuje się, że gra miała ogromny potencjał. I teraz, po wielu latach, można powiedzieć tylko, że wielka szkoda, że Star Wars: 1313 nie ujrzy światła dziennego.

Jedyny materiał z rozgrywki pojawił się w 2012 roku, kiedy Lucasfilm opublikował poniższy zwiastun. Jak widać, 1313 było w zasadzie przygodową grą akcji w stylu Uncharted. I to brzmiało znakomicie, bo nigdy wcześniej nie było takiej gry. 

 

Teraz, ujawniony niedawno fragment pokazuje Fetta w akcji, które wcześniej widywano jedynie na screenach i grafikach koncepcyjnych. Grafika i animacja nie są tak dopracowane, jak w powyższym zwiastunie, ale można się było tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że jest to przedpremierowy, nieostateczny materiał z gry.

 

Pomimo dziesięciu lat, które upłynęły od skasowania tej produkcji, gra wciąż wygląda świeżo i okazale. Niestety chyba trafiła na bardzo zły czas w dziejach LucasArts. Był to przecież czas, kiedy franczyzę Star Wars kupił Disney, a jednym z jego pierwszych ruchów było uśmiercenie LucasArts wraz ze wszystkimi projektami.

Ponieważ Disney udzielił EA licencji na gry wideo Star Wars w 2014 roku i od tamtego czasu nikt nawet nie wspomniał o 1313, myślę, że można śmiało powiedzieć, że nie ma szans, żeby ta gra kiedykolwiek powstała.