Jeśli macie Xboxa Series S, albo zastanawiacie się nad jego zakupem to mamy dla was dobrą wiadomość. Australijska firma UPspec Gaming przygotowała bardzo ciekowe akcesorium do tej konsoli. Jest nim dodatkowy ekran/monitor do zamontowania na tyle konsoli, który sprawi, że stanie się ona mobilna. No prawie, gdyż dostęp do gniazdka z prądem wciąż będzie potrzebny.

Firma UPspec Gaming zaprojektowała dedykowany monitor do konsoli Xbox Series S, potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

O opisywanym urządzeniu głośno było już w zeszłym roku, ale dopiero w tym ruszyła produkcja, a już niedługo sprzedaż. Australijski wyświetlacz nie potrzebuje dodatkowych przewodów, więc wystarczy podłączyć Xboksa Series S do prądu i od razu będzie w pełni funkcjonalny.

UPspec Gaming potwierdziło, że wprowadziła zmianę sugerowaną przez testerów zaniepokojonych możliwością przegrzewania się konsoli. Ponieważ zakładając monitor na konsolę blokujemy jednocześnie otwór wentylacyjny, wprowadzono możliwość automatycznego wyłączenia konsoli po zamknięciu pokrywy.

xScreen jest lekki (695g) i bez problemu da się go spakować razem z konsolą na weekendowe czy urlopowe wyjazdy. Producent wycenia go na równowartość 1000 zł.