Taki kształt i wielkość Sound Joy oznacza, że można go łatwo wsunąć do kieszeni na butelkę w plecaku lub nawet rowerowego uchwytu na bidon. Nie jest też szczególnie ciężki, a dołączony pasek można z łatwością przymocować na nadgarstku lub przypiąć do torby. Wszystko to sprawia, że głośnik Huawei chce się zabierać dosłownie wszędzie.

Głośnik ma certyfikat IP67, więc drwi sobie z każdych warunków pogodowych, a także wytrzyma zanurzenie w wodzie. Zanurzenie, a nie pływanie i nurkowanie. Na krótki czas i tylko do metra. Jednak, gdyby komuś przypadkowo wpadł do kałuży czy basenu i zostanie dostatecznie szybko wydobyty, to wciąż powinien działać bez zarzutu. 

Huawei Sound Joy znakomity partner w podróżach

Martwi mnie natomiast tkanina, którą obłożony jest głośnik, a używam go za krótko i może nie dość intensywnie, żeby przekonać się jak jest naprawdę. Co prawda producent zapewnia, że tkanina zewnętrzna zapewnia „solidną, wytrzymałą ochronę", ale śmiem mieć wątpliwości. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że z czasem wystrzępi się i nie będzie już wyglądała tak efektownie, jak chwilę po wyjęciu z pudełka.

Głośnik ma pasywne radiatory na górze i na dole, które nie dość, że wyglądają fantastycznie to na dokładkę świetnie przenoszą bas.

Na górze, wokół obręczy, znajduje się kolorowy pierścień LED. Ma on zdecydowane walory dekoracyjne, ponieważ może zmieniać kolory i migać w zależności od dynamiki aktualnie słuchanej piosenki, a na dokładkę wyświetla poziom głośności, poziom naładowania baterii, a nawet postęp podczas aktualizacji oprogramowania.

Test głośnika Huawei Sound JoyTest głośnika Huawei Sound Joy Fot. Krzysztof Żołyński

Sound Joy jest wyposażony w duże, gumowane przyciski regulacji głośności. Chip NFC znajduje się przy małym logo z takiego samego gumowatego materiału. Na miękkim plastikowym pasku z tyłu urządzenia umieszczono większość przycisków i pojedynczy port USB-C.

Przyciski są podświetlone białymi diodami LED, dzięki czemu bardzo łatwo można je zlokalizować w ciemnościach. Regulatory głośności nie zostały podświetlone, ale ich rozmiar sprawia, że nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek mógłby mieć problemy z lokalizacją tych ogromnych przycisków.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość sparowania dwóch identycznych głośników. Zaczynają wtedy grać w stereo! Jest to prosta czynność, ponieważ służy do tego dedykowany przycisk lub zwykłe potrząśnięcie urządzeniami. Do testów otrzymałem tylko jeden głośnik, a więc niestety nie byłem w stanie wypróbować tej opcji, ale szczególnie atrakcyjna wydaje mi się druga metoda parowania.

Głośnik może być używany w orientacji poziomej lub pionowej. Ma malutkie gumowe nóżki, które zaskakująco dobrze zapobiegają przetaczaniu się po umieszczeniu go na boku – nawet gdy grają mocne basy.

Przy pierwszym włączeniu Huawei Sound Joy użytkownika wita dżingiel, po którym pojawia się głęboki bas. Nie daje on złudzeń co do możliwości tego małego głośnika w zakresie niskich częstotliwości. Gwarantuję, że potrafi on solidnie dudnić.

Dzięki automatycznemu wykrywaniu, parowanie jest wręcz bajecznie łatwe. Po włączeniu urządzenia komputer z systemem Windows 10 od razu wyświetla powiadomienie, że jest dostępne urządzenie do sparowania i po jednym kliknięciu wszystko jest gotowe do słuchania muzyki.

Proces był równie łatwy w przypadku smartfona z Androidem wraz z zainstalowaną aplikacja Huawei AI Life. Niestety, użytkownicy iPhone'a nie mają dedykowanej aplikacji i przez to nie będą mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością pierścienia LED znajdującego się na głośniku. Nie jest to koniec świata, bo najważniejsza jest oczywiście muzyka, niemniej jednak kupując taki sprzęt warto mieć dostęp do wszystkich jego funkcji.

Huawei Sound Joy daje naprawdę świetny dźwięk, który brzmi tak, jakby pochodził z dużo większego głośnika. Do uszu słuchającego dociera ciepły, mocny dźwięk, zachowujący jednocześnie wiele szczegółów.

Uważajcie jednak na dwie rzeczy - głośność i ustawienie głośnika. Partie wokalne przy bardzo dużej głośności stają się nieznośne, metaliczne, ostre. Jednak przy normalnej głośności brzmią doskonale. I druga sprawa, czyli ustawienie, a konkretnie pionowa orientacja. Jeśli głośnik stoi pionowo na twardej i nieprzenikalnej powierzchni, bas będzie z nią mocno rezonować.

Huawei Sound Joy idealnym towarzyszem imprez plenerowych i domówek

Huawei Sound Joy potrafi grać naprawdę głośno. Może być dzięki temu idealnym towarzyszem imprez plenerowych i domówek. W normalnych warunkach rzadko zdarzało się, abym przekroczył półmetek jego mocy.

Test głośnika Huawei Sound JoyTest głośnika Huawei Sound Joy Fot. Krzysztof Żołyński

Następna sprawa to żywotność baterii. W tym wypadku zastosowano akumulator o pojemności 8800 mAh. Huawei zaznaczył na pudełku, że daje to do 26 godzin nieprzerwanej muzyki. I nie mija się z prawdą. Świetne jest także to, że Sound Joy obsługuje szybkie ładowanie, więc z odpowiednią ładowarką można uzyskać godzinę odtwarzania po zaledwie 10 minutach ładowania. Tutaj muszę dodać, że w zestawie jest tylko kabel!

Huawei Sound Joy to świetnie brzmiący głośnik bluetooth z kilkoma świetnymi dodatkami, jak choćby: łatwe parowanie, szybkie ładowanie i prosta obsługa. Znakomicie wygląda i jest trwałą konstrukcją z efektownymi ledami. Niestety w tym przedziale cenowym napotyka nieprzebrane ilości konkurentów, a na minus zapewne zasługuje także brak wsparcia dla iOS.