Tag Heuer był jednym z pierwszych wytwórców tradycyjnych luksusowych zegarków, który zdecydował się wprowadzić na rynek drogie urządzenie smart. Było w 2015 roku, kiedy wypuścił zegarek Connected o wartości 1500 USD. Kilka lat później Connected Modular 45 o wartości 1600 dolarów, natomiast Connected Watch w stylu Super Mario pojawiła się w sprzedaży w zeszłym roku.

Tag Heuer oznajmił, że 45-milimetrowy Connected Calibre E4 ma większą koronę niż jego poprzednik E3 i przeprojektowane przyciski, aby ułatwić obsługę. Kupujący otrzymują również ultraodporne płaskie szkło zakrywające wyświetlacz OLED, do wyboru stal lub droższy tytan jako materiału na obudowę oraz zwyczajową gamę typów i kolorów pasków.

Dla tych, którzy chcą czegoś bardziej eleganckiego i mniejszego na nadgarstku, istnieje wariant 42 mm, który jest powstał z myślą o bardziej formalnych okazjach niż wyjściach na siłownię. Ma cieńszą obudowę, mniejszą ramkę i wypukłe szafirowe szkło zakrywające wyświetlacz.

Wewnętrznie zegarek jest dostarczany z najnowszą platformą Qualcomm Snapdragon 4100 Plus, z obsługą Bluetooth 5.0, jaśniejszym wyświetlaczem, wysokościomierzem, akcelerometrem, pulsometrem, kompasem i czujnikami GPS.

Tag Heuer twierdzi, że model 45 mm ma o 30% dłuższą żywotność baterii niż E3 ostatniej generacji, oferując cały dzień użytkowania, który obejmuje godzinę biegania i dwie godziny chodzenia lub pięć godzin śledzenia golfa. Wersja 42 mm powinna wytrzymać cały dzień, ale z godziną lub mniej śledzenia biegów. Jest też ładowarka przypominająca podstawkę, do której zegarek przyczepia się za pomocą magnesów, dzięki czemu widać jego tarczę w nocy i swobodnie może stać w pobliżu łóżka.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, zegarek ma zainstalowany system Wear OS 2, ale otrzyma kolejną wersję tego softu, gdy tylko pojawi się jego aktualizacja. Producent obiecuje, że będzie ona darmowa i ma być dostępna w połowie roku.

Jeśli martwicie się o żywotność baterii w tych nie najtańszych urządzeniach, to warto wiedzieć, że Tag Heuer wprowadza usługę wymiany baterii w modelach Connected wyprodukowanych po 2020 roku. Usługa będzie świadczona przez pięć lat i ma kosztować ok. 115 dolarów.

Connected Calibre E4 zadebiutuje 10 marca. Najtańsza wersja w stalowej obudowie o średnicy 42 mm trzeba będzie zapłacić 1800 dolarów. Później będzie już tylko drożej. Wersja ze stali 45 mm zaczyna się od 2050 dolarów z gumowym paskiem, do 2250 dolarów za edycję ze stalową bransoletą i 2550 dolarów za model tytanowy.