Produkcja będzie prequelem do wydarzeń znanych z książkowej i filmowej trylogii, osadzonym setki lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni, w okresie nazwanym przez Tolkiena Drugą Erą Śródziemia (w przeciwieństwie do jego bardziej popularnych książek i ich adaptacji filmowych, które mają miejsce w Trzeciej Erze).

 

Serial Amazonu skondensuje część wydarzeń znanych z tolkienowskiego Silmarilion, które obejmuje tysiące lat i przedstawi kluczowe wydarzenia w historii Śródziemia, takie jak upadek Numenoru, umacnianie się Saurona i – oczywiście – wykucie legendarnych (i tytułowych) pierścieni władzy.

Pierścienie Władzy będą zawierać pokaźną obsadę, a nie zabraknie tu oczywiście postaci znanych fanom Władcy Pierścieni, takich jak Elrond (Robert Aramayo), Galadriela (Morfydd Clark) i Isildur (Maxim Baldry). W serialu występują także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Amazon wiąże z tą produkcją duże nadzieje, stąd też i duże inwestycje, które mają sprawić, by Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy stało się kolejnym wielkim hitem fantasy. Według Vanity Fair firma wydała aż 250 milionów dolarów na prawa do samej adaptacji, a na produkcję pierwszego sezonu przeznaczono podobno 462 milionów dolarów.

Pierwszy sezon Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje w Amazon Prime Video 2 września.