Model HU715Q to projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie, który może wyświetlać 120-calowe obrazy na ścianie, podczas gdy HU710P wykorzystuje połączenie lasera i światła LED, aby uzyskać obrazy o przekątnej do 300 cali.

„Stworzony specjalnie z myślą o miłośnikach filmów żyjących w mieszkaniach, LG CineBeam oferuje wyjątkową jasność, doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także wybór najpopularniejszych aplikacji do przesyłania strumieniowego na webOS" — powiedział Seo Young-jae z LG. „Każdy, kto myśli o stworzeniu lub modernizacji systemu kina domowego, nie będzie rozczarowany projektorem CineBeam firmy LG".

Projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie HU715Q został zaprojektowany tak, aby pasował do każdego salonu. Otrzymał też pokrowiec z tkaniny duńskiej firmy Kvadrat i gdy nie jest używany można go przesunąć blisko ściany, żeby zajmował jak najmniej miejsca.

LG twierdzi, że urządzenie może wytworzyć obraz 4K UHD (3840 x 2160) o przekątnej 100 cali z odległości 21,7 cm od ściany lub ekranu, przy czym maksymalny rzut wynosi 120 cali. Laserowe źródło światła może emitować 2500 ANSI lumenów, obsługuje 85% gamy kolorów DCI-P3, a także daje możliwość sterowania ustawieniami ostrości za pomocą pilota.

Projektor jest wyposażony w system dźwiękowy kompatybilny z Atmos 20 W + 20 W, składający się z dwóch głośników wysokotonowych i dwóch głośników niskotonowych z przodu i dwóch dodatkowych głośników niskotonowych z tyłu, co zapewnia lepszą moc basów oraz możliwość sparowania z jednym lub dwoma głośnikami Bluetooth w celu uzyskania efekt dźwięku przestrzennego. Na obudowie znajdują trzy porty HDMI do podłączenia do źródeł zewnętrznych, a także dwa porty USB 2.0 i RJ45 Ethernet. Projektor działa poprzez Wi-Fi i obsługuje klonowanie ekranu MiraCast.

Model HU710P jest również projektorem 4K UHD, ale ma hybrydowe źródło światła laserowego/LED i może wyświetlać obraz o wielkości do 300 cali, ale w przeciwieństwie do poprzednika potrzebuje do tego znacznie więcej miejsca - 150-calowy obraz z odległości 4,3 m. Obsługuje 94% gamy kolorów DCI-P3, może emitować 2000 ANSI lumenów i jest wyposażony we wbudowany system dźwiękowy 5 W + 5 W.

Funkcje wspólne dla obu modeli obejmują gotowany optymalizator jasności, który dostosowuje moc w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu, wysoki kontrast 2 000 000:1 (pełne włączenie/pełne wyłączenie), obsługę wielu specyfikacji High Dynamic Range, w tym HDR10, HLG i HGiG i funkcja Dynamic Tone Mapping, która precyzyjnie dostraja każdą klatkę w celu dynamicznego dostarczania świateł, cieni i szczegółów.

Użytkownicy mogą korzystać z popularnych usług przesyłania strumieniowego treści, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus i Apple TV, ponieważ oba projektory korzystają z systemu operacyjnego webOS 6.0, a także trybu próbującego naśladować wygląd premiery kinowej w domu, odtwarzając oryginalne proporcje, liczbę klatek na sekundę i kolory filmu. Dopełnieniem kluczowych specyfikacji jest automatyczna korekcja trapezu z maksymalnie 15 punktami wypaczenia oraz źródło światła, które powinno wystarczyć nawet na 20 000 godzin użytkowania.