Jak doskonale wiecie, sprzęt komputerowy jest zwykle dostarczany z tonami dokumentów, od konkursów i programów członkowskich po karty rejestracyjne produktów i ulotki reklamowe. Większość z nich trafia od razu do śmietników, a więc firma MSI zdecydowała się usunąć papierowe dodatki z pudełek zawierających płyty główne, żeby w ten sposób oszczędzać energię, zredukować emisję dwutlenku węgla i „chronić drzewa".

„MSI jest zaangażowana w łagodzenie wpływu swojej działalności biznesowej na środowisko poprzez zieloną produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw", pisze MSI na swojej stronie. „Zainwestowaliśmy w obniżenie zużycia energii, redukcję odpadów i kontrolę substancji chemicznych w odpowiedzi na ryzyko zmiany klimatu".

W sytuacjach, w których konieczne jest zapoznanie się z instrukcją, MSI kieruje klientów na swoją stronę internetową, gdzie mogą wyszukiwać dokumenty. Firma umieszcza również kod QR na pudełku płyty głównej, który przekierowuje do cyfrowej wersji instrukcji.

Podobnie jak w przypadku Apple i Samsunga, kiedy usunęły dołączone ładowarki ze swoich telefonów ze względów środowiskowych, niektórzy zwracają uwagę, że oszczędności, jakie MSI poczyni dzięki porzuceniu materiałów papierowych, prawdopodobnie nie zostaną przeniesione na konsumenta.

Można przewidywać, że płyty główne to jedynie początek i wkrótce dołączą do nich inne urządzenia, komponenty, monitory i komputery. Z pewnością także inne firmy produkujące sprzęt w końcu pójdą w ich ślady i zrezygnują z papieru.