Kolejne trofeum PlayStation, które zdobędziesz, może zapewnić coś więcej niż tylko prawo do chwalenia się. Firma Sony uruchomiła program „Zagraj i posadź", w ramach którego posadzi drzewo, gdy gracz zdobędzie odpowiednie trofeum w Horizon Forbidden West. Zadaniu trzeba podołać do 25 marca i niestety zalesianie dotyczy tylko Kalifornii, Florydy i Wisconsin. Może kolejne tego typu inicjatywy zostaną rozszerzona także na Europę?

Jestem pewny, że nawet mimo ograniczonego zasięgu terytorialnego, projekt nie zadowoli każdego ekologa. Sony i Arbor Day Foundation wstrzymają darowizny, gdy osiągną szacunkową liczbę 288 000 drzew potrzebnych do zakończenia prac związanych z zalesianiem. Biorąc pod uwagę, że Horizon Forbidden West jest kluczową grą Sony w 2022 roku, firma może bardzo szybko osiągnąć ten kamień milowy. Czy nie byłoby lepiej dla planety (i spóźnialskich) sadzić jak najwięcej drzew?

 

Program zalesiania stanowi wyjątkowe połączenie i eksperyment polegający na łączeniu osiągnięć w grze z wynikami w świecie rzeczywistym. Jest to zupełnie inna motywacja niż tylko zdobywanie kolejnych pucharków, żeby błyszczeń na tle znajomych. Z pewnością takie inicjatywy nie staną się powszechne, ale byłoby świetnie, gdyby ich ilość w przyszłości była dużo większa. Choćby po to, aby ludzie byli pochłonięci grą dłużej niż kilka pierwszych godzin.