Matt i Ross Duffer ujawnili, że Stranger Things 4 jest dwukrotnie dłuższy niż miało to miejsce w przypadku poprzednich sezonów. Scenariusz rozrósł się do 800 stron, kręcono go dwa lata i teraz pojawiło się pytanie jak to zrobić, żeby jakoś rozsądnie to wyemitować. Okazuje się, że jest już pomysł. Ze względu na długość czwarty sezon został podzielony na dwie części. Pierwsza ukaże się 27 maja, a druga pięć tygodni później, 1 lipca.

 

Pisząc historię, którą poznajemy w serialu, bracia Duffer zakładali, że będzie on trwał od czterech do pięciu sezonów. Opowieść okazała się jednak zbyt obszerna, aby można ją było skompresować do zaledwie czterech sezonów, a więc ostatecznie powstanie jeszcze piąta seria i to właśnie ona ma zamknąć serial.

Mimo tego, że podstawowa opowieść zbliża się do finału to autorzy twierdzą, że w uniwersum Stranger Things jest jeszcze wiele innych ekscytujących historii do opowiedzenia, w tym nowe tajemnice, nowe przygody i nieoczekiwani bohaterowie. Trudno teraz przewidywać, że może kiedyś powstaną jakieś dodatkowe miniseriale, ale fani są zdecydowani w opiniach i wolą, żeby Stranger Thing nie było przeciągane ponad piaty sezon.