Paramount ujawnił, że serial będzie kręcił się wokół Knucklesa (głos Idrisa Elby). Wiadomo też, że równolegle kręcony jest trzeci pełnometrażowy film, ale nie ujawniono jeszcze daty premiery.

Z kolei jak powiedział dyrektor generalny Sega, Haruki Satomi współpraca pomiędzy firmami trwa i się umacnia, a więc możemy chyba liczyć, że Sonic the Hedgehog powróci na ekrany kin i telewizorów jeszcze nie raz.

Pierwszy film pojawił się w kinach z trzymiesięcznym opóźnieniem. Wtedy producenci twierdzili, że czas był potrzebny na doszlifowanie kilku elementów technicznych. Okazało się, że przesunięta premiera wyszła temu filmowi na dobre, gdyż szybko przekroczył założenia kasowe i stał się najbardziej dochodową adaptacją gier wideo wszechczasów w USA.

Niesamowity sukces pierwszego filmu wystarczył, by usprawiedliwić sequel, który wejdzie do kin 8 kwietnia 2022 roku. Oprócz Knucklesa i Sonica, zobaczymy powrót Dr. Robotnika i Tailsa.

Z dobrej passy Sonica postanowił skorzystać także Netflix, który ogłosił nowy serial animowany Sonic 3D. Ponadto Sega zaprezentowała wiele nowych gier z niebieskim jeżem w roli głównej. Będą one wydawane na różne platformy. Dodatkowym smaczkiem jest Sonic Frontiers z otwartym światem, który wystartuje w okresie świątecznym 2022 roku.