Użytkownik Reddita, Achilleswing, popisał się Grand Theft Auto 3 działającym – w pewnym sensie – na czytniku e-booków Boox Nova Pro. Urządzenie z systemem Android ma 7,8-calowy ekran HD E-ink o rozdzielczości 1872 x 1404 (300 dpi), 16-bitowej skali szarości, czterordzeniowy procesor Cortex-A17 1,6 GHz i 2 GB pamięci LPDDR3.

Ponieważ jest to czytnik e-booków z systemem Android, to obsługuje usługi Google Play, umożliwiając użytkownikom dostęp do sklepu Google Play. Po odrobinie majsterkowania można pobrać i zainstalować gry .APK ze sklepu z aplikacjami.

GTA 3 radzi sobie między 8 a 15 fps i ogólnie wygląda kiepsko, ale imponujące jest to, że działa na takimurządzeniu. Stosując tę samą metodę, Achilleswing uruchomił również Star Wars: KOTOR i zauważył, że jego turowa rozgrywka sprawia, że RPG jest bardziej odpowiednim tytułem dla czytnika. Podobna sztuczka udała się z TES II: Daggerfall i TES III: Morrowind, ale jak twierdzi sam pomysłodawca, ich przygotowanie pochłania zdecydowanie więcej czasu.

Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy Halo Infinite to do gry użyto aplikacji Xbox Game Pass na Androida i zdalnego połączenia z konsolą Xbox One. W przypadku tej gry, jej uruchomienie na takim urządzeniu to już czysty eksperyment, ponieważ uzyskuje ona od 1 do trzech klatek na sekundę. Trudno tez oczekiwać, żeby gra działała płynnie na czymś zaprojektowanym do czytania książek.