W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Casey Bloys, dyrektor programowy w HBO, powiedział, że aktualnie trwają zdjęcia do The Last of Us Plan filmowy jest zlokalizowany w Calgary w prowincji Alberta w Kanadzie. Data emisji nie została jeszcze ustalona, ale potwierdził, że serial nie będzie gotowy do premiery w 2022 roku.

Jeden z szefów Naughty Dog, Neil Druckmann we wrześniu zeszłego roku udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcie z planu, przedstawiające Ellie i Joela. Od razu rozgrzało ono emocje fanów, gdyż wygląda jak scena wyjęta żywcem z gry. W tym czasie oczekiwano, że produkcja zakończy się w czerwcu 2022 roku. W tej chwili nie jest jasne, czy zdjęcia zakończą się w planowanym terminie i co spowodowało opóźnienie.

W serialu wystąpi Pedro Pascal z Narcos jako Joel Miller, a Bella Ramsey znana z Gry o tron wcieli się w Ellie. Fabuła serialu ma opierać się na wydarzeniach znanych z pierwszej gry, w której Joel ma za zadanie wyprowadzić Ellie z kwarantanny w poszukiwaniu kogoś, kto pomoże im stworzyć szczepionkę na infekcję, która zdziesiątkowała ludzkość.

Wspomniana gra zyskała w 2013 roku wielkie uznanie mediów branżowych i została doskonale przyjęta przez graczy. Do tej pory jest jedną ze sztandarowych produkcji Sony na konsole PlayStation. W serwisie Metacritic została uznana za „must play" dla posiadaczy konsol Sony z wynikiem ocen graczy na poziomie 9,2. Także jej kontynuacja The Last of US Part II z 2020 roku została przyjęta bardzo dobrze i również cieszy się odznaką „must-play".