Seria gier NieR zadebiutowała jako kontynuacja Drakengard. Po wydaniu pierwszej gry, która stała się kultowym klasykiem ery PS3, otrzymaliśmy jedną z najbardziej innowacyjnych gier JRPG ostatnich 20 lat, NieR: Automata. Platinum zremasterowało również oryginalny NieR, uruchamiając go jako NieR Replicant.

Widzieliśmy również wydanie NieR Reincarnation i crossovery z wieloma grami, ale wydaje się, że twórca wciąż ma więcej planów na rozszerzenie tego uniwersum. Potwierdzając wcześniejsze plotki, NieR: Automata otrzyma adaptację anime opublikowaną przez Aniplex.

Wraz z ogłoszeniem anime, wydawca Square Enix uruchomił zwiastun i oficjalną stronę internetową. Szczegóły na temat anime są wciąż skąpe, ale wydaje się, że historia będzie się obracać wokół 2B (pierwsza połowa gry). Data premiery anime nie została jeszcze ogłoszona.

Oprócz serii anime NieR, Square ogłosiło, że NieR: Reincarnation otrzyma crossover Resurrected NieR: Automata, w którym użytkownicy będą mieli szansę zagrać jako 2B i inne postacie. Ponadto pierwszy sezon Babylon's Fall będzie zawierał dodatkową zawartość, taką jak kostiumy, wrogowie i lochy inspirowane Automatami.