Wspomniana plotka głosi, że wydawca gier 2K Sports podpisał kontrakt z producentem klocków, na mocy którego powstaną co najmniej trzy gry sportowe pod marką Lego. Podobno studio Sumo Digital jest gotowe do wypuszczenia na rynek gry piłkarskiej. Sumo to studio stojące za Sackboy: A big Adventure i Team Sonic Racing.

Drugi tytuł ma ukazać się w 2023 roku i będzie grą wyścigową. Jego rozwojem zajmuje się Visual Concepts. Potwierdzeniem tej pogłoski mogą być ostatnie poszukiwania ekipy do stworzenia „gry samochodowej w otwartym świecie bazującej na licencji". Tak zwane dobrze poinformowane osoby twierdzą, że dotyczy to gry wyścigowej bazującej na licencji Lego.

W planach jest też podobno trzecia gra, ale nie wiadomo o niej nic ponadto, że „opiera się na dużej serii sportowej". Kto wie może zobaczymy Lego WWE?

Oczywiście w tej chwili są to jedynie spekulacje, ponieważ ani 2K, ani Sumo Digital nie skomentowały rzekomej umowy. Jedyny oficjalny komentarz, jaki uzyskał serwis VGC brzmi: „Nie komentujemy spekulacji na temat przyszłych produktów lub partnerstw".