Jak donosi Deadline, Amazon Studios zawarło umowę z dj2 Entertainment, w ramach której powstaną ekranizacje Life is Strange oraz niespodziewanego hitu Disco Elysium (gry z 2019 roku). Na ich podstawie powstaną seriale dla serwisu streamingowego Amazon Prime.

To nie pierwsze gry, za których ekranizację odpowiada dj2 Entertainment. Wspomniany wcześniej film Sonic the Hedgehog był koprodukowany przez dj2, a teraz pracuje ono także nad nadchodzącym sequelem. Co więcej, firma wcześniej ogłosiła zamiar wprowadzenia do telewizji It Takes Two Josefa Faresa.

Omawiając najnowsze zapowiedzi, dj2 Entertainment przekazało, że „Zespół dj2 od dawna wierzył, że gry wideo pewnego dnia posłużą jako niesamowity materiał źródłowy do historii opowiadanych w telewizji i filmie, i że tylko brak miłości i szacunku dla sztuki wcześniej powstrzymywał udane adaptacje".

Jeśli chodzi o zakres tych projektów, dj2 stwierdził, że „to naprawdę zaszczyt mieć Prime Video jako naszego partnera, który naprawdę nas wspiera, a także nasze wielkie ambicje, opowiadania najlepszych historii".

Tego typu adaptacje idą z duchem czasów. Ciekawie będzie zobaczyć, jak długo to potrwa, czy dojdziemy do punktu przesycenia oraz – jak twierdzi dj2 – czy te projekty otrzymają czas, pieniądze i kreatywność potrzebne do osiągnięcia sukcesu.