Wśród zaprezentowanych produktów na szczególną uwagę zasługują dwa - nową obudowa, która wygląda jak gigantyczny sportowy but nosząca nazwę Sneaker X i jeszcze bardziej odjechany projekt, czyli Shark X. Pierwsza z nich pojawi się w przedsprzedaży w trzecim kwartale roku, ale druga już trafiła do zamówień. Wyceniono ją na skandalicznie wysoką cenę ponad pięciu tysięcy dolarów, ale ludzie biją się o możliwość jej zamówienia. W tej chwili niezmiernie trudno ją zamówić, a więc pewnie wróci niedługo na rynek w dużo wyższej cenie i będzie odsprzedawana na serwisach aukcyjnych.

Cooler Master Sneaker XCooler Master Sneaker X Fot. Cooler Master

Obudowa Sneaker X jest dużo większa niż można sądzić oglądając jej zdjęcie. Jest to produkcyjna wersja koncepcji stworzonej po raz pierwszy na potrzeby firmowej edycji 2020 Case Modding World Series. Koncept został zbudowany przez moddera JMDF i wygrał w kategorii najlepszy kierunek artystyczny. Na filmie prezentującym pracę moddera widać, że jest to produkcja bardzo wysokiej klasy, wraz z niestandardowym systemem chłodzenia cieczą Hardline.

 

Jeśli myśleliście, że to projekt mATX lub ITX, to jesteście w błędzie. Okazuje się, że można do niej upchnąć pełnowymiarową płytę główną ATX Z390 i kartę graficzną GTX 1060, a więc obsługuje przyzwoity sprzęt, chociaż prawdopodobnie nie jest to najlepsza obudowa do następnej wersji RTX 3090 Ti i wtedy wewnątrz buta może zrobić się ciasno.

Obudowa The Leviathan, aka Shark XObudowa The Leviathan, aka Shark X Fot. Cooler Master

Z kolei Shark X jest jeszcze bardziej odjechaną koncepcją. Jest kopią obudowy wykonanej przez zwycięzcę Case Mod World Series o nazwie Leviathan. W przeciwieństwie do poprzedniej obudowy, Cooler Master twierdzi, że Shark X jest zbudowany na bazie zwycięskiego pomysłu, ale całkowicie od podstaw. W jego przypadku wyposażenie ma dorównywać wyglądowi obudowy, a więc jej użytkownicy będą mogli upchnąć do niej najnowsze komponenty.