Konsola Steam Deck miała premierę 25 lutego. W związku z tym można sądzić, że Valve chce się teraz napawać sukcesem, liczyć pieniądze i odpoczywać. Tymczasem jest zupełnie inaczej, bo pierwsza generacja ma przetrzeć szlak dla nowszych, lepszych – czytaj bardziej dopieszczonych edycji.

Mówiąc krótko, Valve bardzo mocno rozmyśla już o Steam Deck 2, co potwierdził Gabe Newell.

W wywiadzie udzielonym Edge, współzałożyciel Valve, Gabe Newell, ujawnił pewne plany dotyczące tego, co firma zrobiłaby z modelem drugiej generacji.

Przede wszystkim rozważany jest dużo mocniejszy i oczywiście droższy model. Do takiego posunięcia namawiają ponoć sami klienci, którzy kontaktując się z Valve oznajmiają, że chętnie zapłacą więcej za lepszy, mocniejszy i bardziej wydajny sprzęt.

Newell stwierdził, że takie opinie bardzo motywują jego firmę do myślenia o Steam Deck 2, który mógłby spełnić oczekiwania większej grupy klientów.

Ujawnił również, że firma myśli o tym, by uczynić ze Steam Deck coś więcej niż tylko konsolę do gier komputerowych i wyjść dużo dalej poza schemat komputera czy też laptopa. Wspomina też o możliwości wykorzystania go do VR. Oczywiście prawdopodobnie jest za wcześnie, aby powiedzieć, co Steam Deck 2 może wnieść do wirtualnej rozrywki, ale obiecuje, że Valve już o tym myśli.