Jednak, jak niektórzy z was być może pamiętają, w zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że Sony może opracowywać nową usługę, która będzie podobna do Xbox Game Pass.

Teraz dzięki raportowi z GamesBeat ujawniono wycenę nadchodzącej usługi Sony. Nosi ona obecnie kryptonim Spartacus i będzie podobno oferowana na trzech różnych poziomach. Jednym z nich będzie Essential, który jest podobny do PlayStation Plus w obecnej formie i będzie kosztował 10 USD miesięcznie.

Jest też poziom Extra, który będzie zawierał funkcje oferowane w Essential, ale z dodatkową premią dostępu do katalogu gier za 13 USD miesięcznie. Wreszcie, co nie mniej ważne, istnieje poziom Premium w cenie 16 USD miesięcznie, który będzie obejmował przesyłanie strumieniowe, dostęp do klasycznych gier, a także wersje próbne gier.

Zasadniczo łączy to kilka usług Sony, takich jak PSN, PS Plus i PlayStation Now, dzięki czemu jest bardziej uproszczony i mniej zagmatwany dla graczy. Nadal nie wiadomo, kiedy ta nowa usługa ma zostać uruchomiona, ale raport twierdzi, że testy mają rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku tygodni i mogą zostać oficjalnie ogłoszone w marcu.