Zdarzenie związane z kradzieżą antyków rodziny królewskiej jest kompletnie niebywałe i nikt nie jest w stanie stwierdzić jak do niego doszło. Na tę chwilę wiadomo, że zginęło wiele przedmiotów, producent nie potrafi się z tego wytłumaczyć, potrzebne będą repliki, a oryginały kosztowały 150 tysięcy funtów.

W całej tej sprawie wartość przedmiotów nie wydaje się najważniejsza. Najbardziej ucierpiał prestiż ekipy pracującej nad serialem. Z samochodów znajdujących się na planie filmowym skradziono aż 350 wartościowych przedmiotów. Jak mogło do tego dojść?

Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się: jajo Fabergé z 1897 roku, 12 zestawów srebrnych i siedem złotych kandelabrów, tarcza zegara dziadka Wilhelma IV, zbiór rosyjskich ikon, 10-częściowa srebrna toaletka oraz pozłacane kryształy i karafki Saint-Louis.

Netflix potwierdził, że na planie serialu doszło do kradzieży, ale twierdzi, że zginęło 200 przedmiotów.

W piątym sezonie zobaczymy nową aktorkę odtwarzającą rolę królowej Elżbiety II, a także dalsze losy księżnej Diany, granej przez Elizabeth Debicki.

Na tę chwilę nie jest znana jest ilość odcinków ani dokładna data premiery. Wiadomo jedynie, że kolejna seria pojawi się jeszcze w tym roku.