Amazon przez lata pracował nad własną usługą strumieniowania gier, noszącej nazwę Luna. Do tej pory usługa była dostępna tylko w formie próbnej i na ograniczonych terytoriach. Teraz nastąpiła oficjalna premiera Amazon Luna na terenie Stanów Zjednoczonych, ale ekspansja na kolejne obszary świata jest z pewnością tylko kwestią czasu.

Jak zwykle firma Bezosa nie zapomina o subskrybentach Amazon Prime, którzy otrzymali pewną liczbę gier, w które można grać za darmo na Lunie, w tym takie tytuły jak Devil May Cry 5, Observer i Immortals Fenyx Rising.

Całość usługi opiera się na kanałach tematycznych, podobnych trochę do tego co znamy z ofert usługodawców telewizji kablowych. Dlatego nie płaci się tu abonamentu za dostęp do całości usługi, a jedynie za wybrane „klocki", które najbardziej interesują użytkownika. Są wśród nich Luna+, Family, Retro, Jackbox Games i Ubisoft+.

Większość kanałów ma opłatę abonamentową w wysokości 4,99 USD miesięcznie, a jedynym odstępstwem jest kanał Ubisoft + za który trzeba będzie wyłożyć miesięcznie aż 17 dolarów. Jednak dzięki Ubisoft+ użytkownicy Luny dostają jednodniowy dostęp do wszystkich nowych gier Ubisoft, więc jeśli grasz dużo w Assassin’s Creed, Far Cry, Rainbow Six i inne tytuły Ubisoftu, to kanał może być wart swojej ceny.

Na dziś Amazon Luna jest dostępne w całych Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do Stadii, która jest oparta na Linuksie, usługa Amazon jest oparta na serwerach Windows z kartami graficznymi Nvidia, więc nie powinno być żadnych problemów ze zgodnością, które mogłyby przeszkadzać nowym grom pojawiającym się w usłudze. Teoretycznie każda gra na PC może zostać dodana do Luny bez dodatkowych prac programistycznych. Może to być sporą zachętą dla kolejnych wydawców, chcących wprowadzić swoje gry do tej usługi.

Obecnie Luna obsługuje do 60 klatek na sekundę i rozdzielczość do 4K w „wybranych tytułach", a większość gier działa w rozdzielczości 1080p. Sama Luna jest dostępna na komputerach PC, Mac i Amazon Fire TV.