„EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i jak wiele głosów w całym świecie futbolu wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę" – przekazało EA Sports w swoim oświadczeniu.

EA Sports ogłosiło w grudniu współpracę z Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie (IIHF) w celu dodania międzynarodowych drużyn do NHL 22. Rosyjskie i białoruskie drużyny objęte tą umową zostaną usunięte „w ciągu najbliższych tygodni".

Najlepiej sprzedająca się gra piłkarska FIFA 22 obejmowała CSKA Moskwa, Lokomotiw Moskwa, Spartak Moskwa i Zenit Sankt Petersburg - wszystkie zostały wycofane. Drużyny są również usuwane z FIFA Mobile i FIFA online.

EA Sports nie podejmuje żadnych działań przeciwko indywidualnym graczom z Rosji, którzy są członkami nierosyjskich drużyn, takich jak np.: Aleksander Owieczkin z Washington Capitals. Pozostaną w grach.

UEFA) w zeszłym tygodniu zdecydowała się przenieść finał Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga do Paryża. Dodatkowo Rosja została zawieszona w eliminacjach mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku.

W międzyczasie IHHF nałożyło bezterminowy zakaz udziału Białorusi i Rosji w swoich turniejach i przeniosło Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie 2023 z Nowosybirska w Rosji.

Możemy spodziewać się, że inne gry sportowe pójdą tym tropem, usuwając elementy rosyjskie. Jak zauważył Polygon, w zeszłym tygodniu Formuła 1 odwołała Grand Prix Rosji zaplanowane na wrzesień, więc prawdopodobnie podobny ruch zobaczymy w nadchodzącym F1 2022, opracowanym przez należące do EA Sports Codemasters.