Dla obserwatorów rynku motoryzacyjnego posunięcie Audi z pewnością nie jest zaskoczeniem, ponieważ firma ta od lat jest prekursorem w wyposażaniu swoich seryjnych aut w nowe technologie łączności.

To właśnie w ich samochodach jako jednych z pierwszych prowadzono standard Wifi, a od 2015 roku, począwszy od Audi A3 zaczęła się pojawiać łączność 4G/LTE.

Niemiecki producent samochodów podjął decyzję, że w związku z upowszechnianiem się 5G to właśnie ta łączność pojawi się w najnowszych samochodach schodzących z taśm produkcyjnych. Obsługa 5G stanie się standardem od rocznika 2024.

Od strony technologii 5G, działania Audi wspiera Verizon. Obie strony liczą, że dzięki wprowadzeniu jej do samochodów będzie można liczyć na zwiększenie wydajności nawigacji, oprogramowania samochodów, a także na zapewnienie podróżującym rozrywki na najwyższym poziomie, a to dzięki strumieniowaniu muzyki oraz wideo wysokiej jakości.

Od dawna mówi się, że to właśnie branża motoryzacyjna skorzysta najmocniej na wprowadzeniu 5G. Z pewnością można się więc spodziewać naśladowców działania Audi.