Wiceprezes Amazon Games, Christoph Hartmann, potwierdził tę informację w rozmowie z TechRadar Gaming.

Szykowaliśmy lokalizację New World dla Rosji, ale wstrzymujemy się. - wiceprezes Amazon Games, Christoph Hartmann

W New World w ciągu ostatnich 24 godzin zagrało jednocześnie nieco ponad 28 000 graczy Steam. W szczycie liczba ta wynosiła ponad 913 000.

Firmy na całym świecie w różny sposób reagują na inwazję na Ukrainę. EA Sports poinformowało w tym tygodniu, że usunie wszystkie rosyjskie międzynarodowe drużyny i kluby z NHL 22 i FIFA 22.

Ponadto Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy, który jest jednocześnie ministrem transformacji cyfrowej, wezwał Microsoft i Sony do tymczasowego wycofania się z rosyjskich rynków i zablokowania rosyjskich kont. „Jeśli popierasz wartości ludzkie, powinieneś opuścić rynek rosyjski" – napisał.

Fiodorow zasugerował, że giganci gier odwracający się od Rosji „zmotywują obywateli Rosji do aktywnego powstrzymania haniebnej agresji wojskowej".

Niedawno pojawiła się wiadomośc, że współtwórca Dooma, John Romero, stworzył swój pierwszy poziom dla Doom 2 od czasu premiery gry prawie 30 lat temu, jako sposób na zbieranie funduszy na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Można go kupić za pięć euro, a cały dochód przeznaczony jest na cele humanitarne.

Branża technologiczna również stosuje zdecydowany sprzeciw wobec kraju dokonującego inwazji. Intel i AMD oficjalnie potwierdziły, że zawieszają wszystkie dostawy do Rosji i Białorusi, a Apple wstrzymał sprzedaż swoich produktów i ograniczył swoje usługi. Wiadomo już też, że Airbnb zawiesza swoją działalność w Rosji i na Białorusi.